آقای سیاوش جعفریان حامی صمیمی و همیشه همراه این کودکان فراموش شده در سال های پیش بوده ایشان با تکریم جایگاه ویژه این کودکان زحمتکش در راستای ایجاد آینده روشن برای این عزیزان، جامعه اقتصادی کشور را به حمایت از این گونه انجمن ها تشویق می کنند و بنگاه های اقتصادی می توانند در کنار اجرای مسئولیت اجتماعی خویش، به تبلیغات ارزان قیمت نیز بپردازند و امید دارند که ادامه این مسیر برای هر کودک کار روشن و ثمربخش باشد.
آقای سیاوش جعفریان موسس و مبتکر اولین فروشگاه زنجیره خودرو در ایران (کارما)در اسفند ۹۶ اولین لیگ کودکان کار را برگزار نموده است.
هدف از تاسیس لیگ کارما چه بوده است؟
اولین همایش لیگ کارما با حضور جمعی از ورزشکاران، هنرمندان، نمایندگان مردمی و فعالان حامی کودکان کار مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد.
آقای سیاوش جعفریان برگزارکنندۀ اولین لیگ فوتبال کودکان کار در استان تهران در این جلسه تصریح کرد: برای انجام کار می بایست به علت آن توجه کرد نه معلول لذا این قدم برای ترغیب بیشتر واحدهای اقتصادی به سمت انجام تکلیف مسئولیت اجتماعی می باشد. ایشان اظهار داشتند امید است با اشاعه فرهنگ اینگونه اعمال بتوانیم گامی کوچک در راستای این اهداف بزرگ برداشته باشیم
وی افزود : ترویج فرهنگ انجام مسئولیت اجتماعی توسط واحدهای اقتصادی به کودکان نیازمند با برگزاری مسابقات فوتبال جهت حمایت از این کودکان که تحت تکلف انجمن های خیریه سطح کشور هستن از مهمترین اهداف تاسیس لیگ کارما بوده است.در این راستا با همکاری انجمن ها میخواهیم اهداف انسان دوستانه خود را به منظور حمایت از کودکان در معرض آسیب و کودکان کار و خیابان به مرحله اجرا برسانیم.علاوه بر آن اقدامات اجرایی در جهت سواد آموزی به کودکان، برنامه های پیشگیری از ایدز و اعتیاد، حرفه آموزی به زنان، دختران و افراد در حال بهبودی از بیماری اعتیاد را نیز دستور کار خود قرار داده ایم.
مسابقات لیگ کارما در روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفندماه در شهرک اکباتان،خیابان حنانی،خیابان ورزش، باشگاه پاس قوامین (دستگردی) با حضور ۶ تیم متشکل از کودکان کار برگزار شد که در نهایت تیم دروازه غار موفق شد به مقام قهرمانی برسد.
طی جلسه که در ۱۲ اسفند سال گذشته با حضور اساتید ورزشی همچون حمید استیلی، آرش میر اسماعیلی و داور مطرح جناب آقای فهیمی راد و جمعی از مربیان ورزشی انجمن های حامی کودکان کار همراه با مدیر عامل شرکت کارما آقای جعفریان برگزار شد، برنامه های اجرایی برای برگزاری لیگ و همچنین اهداف نحوۀ اجرایی شدن این مسابقات مورد بررسی قرار گرفت.نماینده اسپانسر برگزاری مسابقات لیگ کودکان کار و خیابان در این جلسه، خاطرنشان کرد:
برای حضور کودکان کار در این دوره از مسابقات،‌ ما شرط رضایت صاحب‌کار را گذاشتیم. البته همه اینها مشغول انجام شغل سالم هستند و تکدی‌گری نمی‌کنند.کودکان کار اگر در سن کم توزیع‌کننده باشند، سال بعد تبدیل به مصرف کننده می‌شوند و زمانی هم که به سن جوانی برسند، غیر قابل کنترل می‌شوند. کودکان کار، فوتبال را در خیابان یاد گرفتند و حتی شاید استعدادشان بیشتر از آنهایی باشد که در مدارس فوتبال بازی می‌کنند.